مهلت دریافت کد اقتصادی

مهلت دریافت کد اقتصادی

اخذ کد اقتصادی به عنوان شماره ای است شامل ۱۲ رقم که به مرور زمان بر اساس برخی مشکلات کد۱۶ رقمی نیز به وجود آمد که افراد پس از اخذ کد ۱۲ رقمی باید نسبت به اخذ کد اقتصادی ۱۶ رقمی نیز اقدام کنند. در ادامه با ما همراه باشید تا درمورد مهلت دریافت کد اقتصادی برایتان بگوییم.

 

به موجب قوانین تجارت ،هر شخصیت حقوقی ( شرکت ) باید پس از تاسیس و ثبت جهت تشکیل پرونده مالیاتی در واحد مالیاتی اقدام نماید. شرکتی که پرونده مالیاتی نداشته باشد نمی تواند کد اقتصادی اخذ نماید و شرکت بدون کد اقتصادی نمی تواند فعالیت داشته باشد ، همچنین شرکتی که فاقد پروانه مالیاتی باشد در پایان سال مالی نمی تواند اظهارنامه مالیاتی فعالیت شرکت را به سازمان مالیات و دارایی تحویل دهد و آخر اینکه چنانچه شرکت برای تشکیل پرونده مالیاتی در زمان مقرر، اقدام نکند به موجب قانون سازمان مالیات و دارایی مرتکب جرم شده است.

 

 بهتر است بخوانید : مدارک لازم جهت دریافت کد اقتصادی اشخاص حقیقی

 

در واقع، تشکیل پرونده مالیاتی به معنای آن است که شرکت به سازمان امور مالیاتی اعلام نماید که چنین شرکتی تاسیس شده و طبق قانون دو در هزار سرمایه شرکت را پرداخت نماید. در غیر این صورت مشمول جریمه مالیاتی دو برابر مبلغ اولیه خواهد شد.به عبارت دیگر در صورت عدم تشکیل پرونده و پرداخت حق التمبر دارایی ظرف دو ماه ، به جای ۲ در هزار ، معادل ۶ در هزار سرمایه ثبت شده باید پرداخت نمایید.

مهلت دریافت کد اقتصادی

 

مهلت دریافت کد اقتصادی

 

شرکت تاسیس شده تا ۲ ماه پس از تاسیس باید پرونده دارایی تشکیل دهد و هزینه حق التمبر مالیات سرمایه را پرداخت کند.شما باید به نزدیک ترین اداره امور مالیاتی برای تشکیل پرونده دارایی و تعیین حوزه مالیاتی مراجعه کنید. شایان ذکر است که شما باید ادرس دقیق خود را از اداره پست استعلام کنید برا ی انکه جهت درخواست کد اقتصادی مشکلی پیش نیاید ، نباید بین ادرس قانونی و کدپستی مغایرتی باشد. پس از پایان مهلت دریافت کد اقتصادی شما دچار مشکلات زیادی خواهید شد.

اشخاصی ملزم به اخذ کداقتصادی

 

مهلت دریافت کد اقتصادی

 

کلیه اشخاص حقوقی که به تولید، مونتاژ و یا واردات و صادرات توزیع هرنوع کالا و خدمات مشغول هستند و کلیه اشخاص حقیقی که به امور گفته شده مشغول هستند و یا دارای پروانه کسب از کلیه مراجع ذی صلاح می باشندو محل فعالیت آنها مشخص می باشد واجد شرایط اخذ کد اقتصادی می باشند باید بدانید داشتن یکی از شرایط فوق برای تحقق این امر کافی است

 

ثبت آروین با سابقه ی دیرینه ی خود در زمینه ی اخذ کد اقتصادی میتواند مراحل اخذ کد اقتصادی را برای شما در ۱۰ روز کاری انجام دهد و شما را به هدفتان برساند برای اینکه مدت زمان اخذ کد اقتصادی را کاهش دهید میتوانید با کارشناسان ثبتی ما ارتباط برقرار کنید و مراحل را به ما بسپارید ما میتوانیم شما را در اخذ کد اقتصادی یاری کنیم.

شماره های تماس :

۰۹۹۰-۴۸۰۸۴۵۴

۰۲۱-۴۴۹۶۰۳۴۲

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 1 میانگین: 5]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *