ثبت لوگو

ثبت لوگو همان نشان تجاری است که با هدف ایجاد وجهه و تمایز بین خدمات یک شرکت با شرکت دیگر و یک شخص حقیقی با شخصیت های حقیقی دیگر کاربرد دارد و به عنوان ابزاری برای معرفی شدن محصولات یک شرکت در بازار به کار می رود.

لوگو مطابق با قانون تجارت ایران الزاما نباید به ثبت برسد ولی در صورتی که به ثبت برسد باید توسط دولت برای حفظ حقوق و مالکیت آن برای فرد ثبت کننده و مالک برند حمایت شود.

هر چند به دلیل رقابت زیادی که در موضوعات مختلف اقتصادی و تجاری در بین انواع شرکت های داخلی و خارجی وجود دارد بهتر است برند یا لوگو به ثبت برسد تا فرد یا افرادی از منافع و اعتبار آن به نفع خود و ضرر صاحب برند استفاده نکنند.

 

چه کسانی ممکن است در خصوص ثبت لوگو شما معترض شوند؟

معمولا سه دسته از افراد ممکن است لوگو شما را هنگام ثبت مورد اعتراض قرار دهند:

• افرادی که برند و یا لوگو شما دقیقا مشابه و کپی از برند آن ها باشد.

• افرادی که مدعی مالکیت برند شما را دارند و معتقد هستند که برند قبلا توسط آن ها مورد استفاده بوده و یا کلا طرح برند از آن ها بوده و در واقع طرح به سرقت رفته باشد.

• افرادی که لوگو یا برند شما شباهت زیادی با لوگو آن ها داشته باشد و ممکن باشد موجبات تداخل برند شما با مشتریان او را فراهم نموده و اعتبار برند او از دست برود.

 

*مدت زمان ثبت لوگو از ثبت برند کوتاه تر است و زمان خیلی کوتاهتری شما می توانید به نتیجه برسید.

 

جهت ثبت انواع برند خود و مشاوره درمورد چگونگی انجام کار و هزینه ها و همچنین استعلام رایگان برند خود با آروین تماس بگیرید.

مشاورین ما در تمام شبانه روز آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشند.

شماره تماس :
۰۹۹۰۴۸۰۸۴۵۴
۴۴۹۶۰۳۴۲ – ۰۲۱
۴۴۹۶۰۳۵۲ – ۰۲۱