ثبت برند فارسی

 ثبت برند فارسی

صدور گواهی ثبت علامت تجاری یا ثبت برند فارسی از اداره مالکیت صنعتی به منزله صدور یک سند معتبر است که امتیازات گوناگونی را برای مالک خود به همراه می آورد.

 

زمانی که گواهی ثبت برند  از سوی اداره مالکیت صنعتی صادر می گردد ، در واقع این گواهی یک سند معتبر است که می تواند مزایای زیادی برای مالک برند داشته باشد و در صورت استفاده دیگر رقیبان از نام آن ها به صورت قانونی به برخورد با آن ها بپردازد.

 

ثبت برند  شامل تمامی مشاغل مختلف و محصولات متفاوت است که این محصولات می توانند در زمینه های مختلف از قبیل بازرگانی ، تولیدی ، فروشگاهی و … باشند ، به عبارت دیگر ثبت برند فارسی موجب افزایش اعتبار کالا و یا خدمات شما می شود و حمایت دولت را در پشتیبانی از صاحب برند  در همه زمینه ها به ارمغان می آورد.

 

هر برندی صاحب یک ارزش مالی است که این ارزش مالی به عوامل زیادی بستگی دارد.

 

یکی از عواملی که بر ارزش مالی برند موثر است نوع انتخاب نام تجاری است که با توجه به واحد و اتحادیه مربوطه باید متفاوت باشد.

 

از دیگر عواملی که بر ارزش مالی برند موثر می باشد نوع کالا و فارسی بودن برند است ، به علاوه توجه به مقررات ثبت برند فارسی و همچنین نحوه تبلیغات و بازاریابی برند نیز از جمله دیگر عوامل موثر بر میزان ارزش برند است.

 

مدارک لازم جهت ثبت برند فارسی :

 

۱- ارائه کپی برابر اصل  پروانه بهره برداری یا جواز کسب  یا جواز تولید

 

۲- کپی آگهی تاسیس شرکت و آگهی تغییرات شرکت ( برای برند شرکتی )

 

۳- کپی برابر اصل مدارک شناسایی صاحبان حق امضاء شرکت ( برای برند شرکتی)

 

۴- ده نمونه از کپی علامت مورد نظر حداکثر در ابعاد ۱۰ * ۱۰ سانتی متر و تدوین شرحی از علامت و توصیف آن و مستند معنایی نام مورد نظر در فرهنگ لغات فارسی