استعلام برند قبل از ثبت

استعلام برند قبل از ثبت

انتخاب و ثبت علامت تجاری تابع شرایط خاصی می باشد و طبق قانون ثبت علامت؛ علامت تجاری یا برند باید جدید، نو و غیر مشابه به برند های دیگر باشد و گمراه کننده نباشد که معمولا باید استعلام برند قبل از ثبت انجام شود.

منظور از جدید بودن علامت تجاری این است که علامت مورد استفاده بر روی محصول که برای ثبت ارائه می شود، از نظر ظاهر و لوگو باید جدید باشد و قبل تر توسط دیگری ثبت نشده باشد.

 

استعلام رایگان برند

با توجه به جدول طبقه بندی کالاها در اداره مالکیت صنعتی، هرگاه برای یک نوع کالای مشخص علامت و لوگویی از طبقه ای خاص استفاده شود، شخص دیگری که پس از انتخاب علامت مذکور بخواهد برای کالای خود از نوع مشابه از طبقه مزبور و از همان علامت قبلی استفاده کند، با ممنوعیت استفاده و ثبت علامت مواجه خواهد شد.

به زبان واضح تر باید بگوییم : ثبت برند با لوگو و یا اسم مشابه به برندی که قبلا ثبت شده باشد و زمینه فعالیتی مشابه به هم داشته باشند غیر ممکن خواهد بود.

در حال حاضر انتخاب علامت تجاری یا برند به مراتب سخت تر از دهه گذشته شده است. زیرا تعداد برندهای ثبت شده در اداره مالکیت صنعتی در سال های اخیر به طور چشمگیری افزایش پیدا کرده است.

چنانچه برندی قبلاَ به ثبت رسیده باشد دیگر قابلیت ثبت را ندارد!

بدین منظور،جهت پیشگیری از رد برند پیشنهادی، قبل از ثبت باید از برند مورد نظر خود استعلام بگیرید.

با استعلام قبل از ثبت می توانید از تمامی برندهای ثبت شده در ۴۵ طبقه کاری مطلع شوید.

در برخی مواقع ممکن است یک برند را مختص کالا و یا خدماتی خاص بدانیم و بخواهیم از همان نام در کالا یا خدماتی دیگر استفاده کنیم.

لذا با استعلام  قبل از ثبت، از ثبت آن برند در طبقات دیگر نیز مطلع می شویم و نیازی نمی باشد که برای آن اظهارنامه ای دیگر تنظیم کنیم.

استعلام نام تجاری باعث صرفه جویی در زمان و هزینه به دلیل عدم رد برند خواهد شد، استعلام نام و برند تجاری قبل از ثبت راهی مطمئن جهت ثبت نام دلخواه در طبقه مورد نظر خواهد بود.

 

ثبت آروین در کمترین زمان و به صورت کاملا رایگان استعلام برند را برای شما انجام خواهد داد.

کافیست با ما تماس بگیرید.

۰۹۹۰۴۸۰۸۴۵۴

۴۴۹۶۰۳۴۲

۴۴۹۶۰۳۵۲

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *